ENGLISH VERSION – CLICK HERE

 

Magdalena Tul – pochodząca z Gdańska wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów.

W wieku 12 lat, kiedy to stawiała swoje pierwsze kroki, jako wokalistka, w dziecięcym zespole wokalnym, zrozumiała, że muzyka towarzyszyć będzie jej już zawsze.

Jako nastolatka współpracowała z wieloma zespołami, zdobywając doświadczenie w pracy na scenie i w studio. Wtedy również założyła swój pierwszy zespół, z którym zagrała kilka koncertów jako support dla uznanych artystów sceny polskiej.

Od wczesnych lat, miała również kontakt z teatrem. Ukończyła szkołę średnią w klasie o profilu humanistyczno – teatralnym, gdzie podczas praktyk na deskach Teatru Miejskiego w Gdyni, poznawała tajniki tego zawodu.

W roku 1999, w wieku 19 lat, rozpoczęła naukę w Szkole Muzycznej II st w Gdańsku, w klasie śpiewu klasycznego. Tam podczas rocznej nauki szlifowała warsztat oraz zdobywała wiedzę teoretyczną.

W tym samym roku rozpoczęła naukę na Akademii Bydgoskiej, którą ukończyła 2004 r. z tytułem magistra sztuki.

W 2000 r. wyjechała do Warszawy, gdzie jako wokalistka i aktorka, rozpoczęła współpracę z Teatrem Muzycznym Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy – Studio Buffo. Tam zagrała m. in. jako solistka w musicalu „Metro”, oraz w przedstawieniach muzycznych „Ukochany Kraj”, „Niedziela na Głównym” i „Wieczór Cygański”.

Od roku 2003, współpracowała z warszawskim Teatrem Muzycznym Roma, gdzie śpiewała w takich musicalach jak „Miss Sajgon”, „Grease”, „Cats” oraz „Akademia Pana Kleksa” (rola: Królowej Aby).

W roku 2002, Magda rozpoczyna współpracę z TVP, w charakterze wokalistki, w popularnym teleturnieju muzycznym, „Jaka To Melodia” i jest z nim związana do chwili obecnej.

W między czasie Magda, używając pseudonimu Lady Tullo, pracuje również nad swoim autorskim projektem wspólnie z basistą, kompozytorem i producentem, Piotrem Marcinem Olszewskim i perkusistą Piotrem Podgórskim. Na ich koncie zaczynają pojawiać się kolejne sukcesy.

W XI 2004 r. ich piosenka „Full of Life” została zakwalifikowana do finałowej dziesiątki polskiej preselekcji konkursu piosenki Eurowizji.

Rok później, 10. 06. 2005 r. Magda zaprezentowała swój kolejny utwór „Idź Swoją Drogą” w koncercie Premiery 2005 w Opolu.

Zobaczyć ją można było również podczas festiwalu Top Trendy 2005, w koncercie Eska Hit Squad, z artystą sceny hip-hopowej – Sychą.

W listopadzie 2005 r. podczas międzynarodowego festiwalu Universtalent w Pradze, międzynarodowe jury, przyznało Magdzie dwie główne nagrody: The Best Singer oraz The Best Song za kompozycję Piotra Olszewskiego “Full Of Life”.

W czerwcu 2006 r. Magda zakwalifikowała się do półfinału Konkursu Top-Trendy, prezentując utwór „Find The Music”.

Rok później, utwór z płyty V.O.H., ”Tryin’” znalazł się na składance festiwalowej TopTrendy 2007.

Kolejnym sukcesem okazał się międzynarodowy festiwal Unisong w USA, gdzie. zajęła III miejsce w kat. Performance (Artist&Song).

Uwieńczeniem wieloletniej pracy jest pierwsza płyta Magdy, V.O.H. The Victory of Heart.

14 lutego 2011 roku, Magdalena została wybrana do reprezentowania Polski w Konkursie Eurowizja 2011 w Dusseldorfie, uzyskując 44,48 % głosów telewidzów. Utwór „Jestem „ był stawiany jako faworyt w wielu krajach Europy. Mimo tego , że w konkursie nie udało się odnieść sukcesu, Magda i jej piosenka„Jestem” zdobyły uznanie fanów na całym Świecie.

Wyrazem tego były m.in. takie nagrody jak:

Nagroda im. Kate Ryan za największe zaskoczenie, czyli utwór, który powinien znaleźć się w finale, a nie został doceniony.

Nagroda w głosowaniu członków organizacji Eurowizyjnych spoza Europy – OGAE reszta Świata.

Magdalena została również Miss Eurowizji.

W listopadzie 2013 roku ukazała się Ep-ka The Beginning, będąca zapowiedzią drugiej płyty artystki. Ep-kę promował singiel i teledysk “I am who I am”.

06.06.2014 r. swoją premierę miała długo oczekiwana druga płyta Magdy “BRAVE”, która powstała we współpracy z producentem Michałem Nocnym. Gościnnie na płycie usłyszeć można chór Sound’n’Grace oraz Derrick’a McKenzie.

W 2015 roku, już nie po raz pierwszy, artystka zachwyciła swoim występem opolską publiczność podczas jubileuszu 90-lecia Polskiego Radia na KFPP w Opolu.

W chwili obecnej trwają prace nad nowym albumem oraz trasą koncertową.

Closer to pierwszy utwór zwiastujący nadejście nowego materiału. Piosenka powstała przy współpracy z producentem Kamilem Karolakiem, gościnnie wystąpił w niej amerykański beat boxer Chesney Snow, za mix natomiast odpowiada światowej sławy producent Dave Pensado. Piosenka w polskiej wersji językowej nosi tytuł Bliżej.